Reklama Współpraca Forum Sitemap
Szukaj: Dodaj wyszukiwarkę do FireFoxa!
Dodaj do ulubionych ustaw jako startową  
Polecamy: Sprzęt do siłowni Wyposażenie siłowni Odżywki i suplementy  
Choroby i dolegliwości - Skurcze łydek
strona główna FORUM słownik Praca Sprzęt do siłowni
Odchudzanie Fitness - rodzaje ćwiczeń

Diety odchudzające
Odchudzanie to długotrwały proces polegający na zmniejszaniu wagi i masy ciała do stopnia, który nas zadowala. Długość tego procesu zależy od różnych czynników, np. od stopnia zaawansowania nadwagi bądź otyłości, od czynnika wpływającego na pojawienie się nadwagi/otyłości i od zgubnych przyzwyczajeń - stylu życia i upodobań dietetycznych. Walka z nadwagą i otyłością jest często żmudna i monotonna. Odchudzanie to ubytek tkanki tłuszczowej organizmu w skutek dostarczenia mu mniejszej ilości kalorii (w postaci pożywienia) niż wynosi jego dzienne zapotrzebowanie. Jest kilka sposobów dzięki którym powiększa się deficyt kaloryczny. Podstawowym jest stosowanie diety niskokalorycznej.

Dieta wysmuklająca
Dieta szwedzka
Dieta kopenhadzka
Dieta Montignaca
Dieta błyskawiczna
Dieta francuska
Dieta biurowa - 1200 kcal
Dieta jagodowa
Dieta siedmiodniowa
 
Skurcze łydek  
Nie do końca jest znana, przyczyna bolesnych skurczów łydek i występowania ich przeważnie nocą. Prawdopodobnie są one związane z zaburzeniami krążenia w nogach.

Również brak magnezu, potasu i wapnia wpływa na kurcze mięśni. Ważną rzeczą jest uzupełnianie płynów, gdyż przypuszcza sie że niedobór wody może odgrywać tu znaczącą rolę.Aby sobie pomóc, powinniśmy smarować łydki przed snem maściami rozgrzewającymi. Ważną rzeczą jest przyjmowanie magnezu i potasu (dostępnych bez recepty), również warto urozmaicić swoją dietę w produkty bogate w te składniki (pomidory, ziemniaki w mundurkach, orzechy, banany, ciemna czekolada).

Kiedy zaczyna się skurcz, dobrze jest zadrzeć mocno palce stopy w kierunku kolana i dobrze rozmasować bolące miejsce.

Przy skurczu mięśni łydek początkowo odczuwamy napięcie podudzia, które szybko przechodzi na wszystkie mięśnie łydek. Pojawia się ogromny, szarpiący ból. Przeważnie podczas skurczu nie jesteśmy w stanie poruszyć podudziem. Po kilku minutach skurcz powoli zanika, pozostawiając nieprzyjemne odczucie podobne do lekkiego bólu mięśni.

W wielu przypadkach skurcze występują u całkiem zdrowych ludzi, jednak zwiększoną liczbę ataków obserwuje się u osób mających kłopoty z ciśnieniem krwi, chorych na cukrzycę, skarżących się na dolegliwości nerwowe. Skurcze mięśni łydek występują również często po intensywnym wysiłku fizycznym i silnym spoceniu się.

Jak sobie pomóc:
* stosuj ciepłe okłady na łydki
* ostrożnie masuj bolesne mięśnie
* wykonuj ćwiczenia rozciągające
* pamiętaj o ciepłym prysznicu
* pamiętaj o uzupełnianiu płynów w organizmie
 
  Dyscypliny sportowe

Kulturystyka

Strongman

Kick-boxing

UFC

Futbol amerykański

Piłka nożna

Pływanie

Skoki narciarskie
  Pozostałe serwisy

Gastronomia

Suplementacja

Sklepy sportowe

Medycyna sportowa

Plotki sportowe

Turystyka
  Polecane

Urlop, wczasy, wakacje

Odżywki i suplementy

Atlasy treningowe

Fitness kluby i siłownie
Odchudzanie
Odchudzanie polega na zmniejszaniu wagi i masy ciała do stopnia, który nas zadowala. Proces odchudzania trwa zazwyczaj kilka miesięcy, po nim następuje proces utrzymania wagi ciała i zachowania pięknej sylwetki. Tylko wytrwałe kobiety mogą cieszyć się wspaniałą figurą i tylko wytrwali mężczyźni mogą ukazać piękny zarys muskulatury. Zacznij odchudzanie wraz z nami!
Fitness TV
Fitnesski
Seksowne ciałka
Moda na zdrowie
(c) 2009 magicsport.pl - kopiowanie dozwolone jedynie po uzyskaniu zgody zarz�du magicsport.pl - prawa autorskie
Strony Internetowe
Cenimy Twoją Prywatność