Reklama Współpraca Forum Sitemap
Szukaj: Dodaj wyszukiwarkę do FireFoxa!
Dodaj do ulubionych ustaw jako startową  
Polecamy: Sprzęt do siłowni Wyposażenie siłowni Odżywki i suplementy  
Fitness - Gimnastyka po 50-tce
strona główna FORUM słownik Praca Sprzęt do siłowni
Odchudzanie Fitness - rodzaje ćwiczeń

Diety odchudzające
Odchudzanie to długotrwały proces polegający na zmniejszaniu wagi i masy ciała do stopnia, który nas zadowala. Długość tego procesu zależy od różnych czynników, np. od stopnia zaawansowania nadwagi bądź otyłości, od czynnika wpływającego na pojawienie się nadwagi/otyłości i od zgubnych przyzwyczajeń - stylu życia i upodobań dietetycznych. Walka z nadwagą i otyłością jest często żmudna i monotonna. Odchudzanie to ubytek tkanki tłuszczowej organizmu w skutek dostarczenia mu mniejszej ilości kalorii (w postaci pożywienia) niż wynosi jego dzienne zapotrzebowanie. Jest kilka sposobów dzięki którym powiększa się deficyt kaloryczny. Podstawowym jest stosowanie diety niskokalorycznej.

Dieta wysmuklająca
Dieta szwedzka
Dieta kopenhadzka
Dieta Montignaca
Dieta błyskawiczna
Dieta francuska
Dieta biurowa - 1200 kcal
Dieta jagodowa
Dieta siedmiodniowa
 
Gimnastyka po 50-tce  
Pozostanie w dobrej formie na stare lata to dla wielu z nas rzecz nierealna. Trudno sobie wyobrazić 50 czy 60cio letnią "babcię" wykonującą ćwiczenia fizyczne na siłowni. Musimy pamiętać, że im wcześniej zaczniemy stosować regularny trening tym lepiej, to do późnej starości będziemy cieszyć się dobra kondycją. Ćwiczenia pomagają nam zachować zdrowie i sprawność.

Z wiekiem odporność naszego organizmu maleje. Zaczynają dokuczać nam rożne schorzenia i choroby. Jeżeli będziemy prowadzić siedzący tryb życia szybko dopadną nas schorzenia cywilizacyjne. Regularna gimnastyka zmniejszy ryzyko chorób serca (wieńcowej), cukrzycy a zwłaszcza osteoporozie.

Po 40-tce nasza masa mięśniowa i gęstość kostna sie zmniejsza. Aby temu zapobiec powinniśmy stosować ćwiczenia obciążające, które pomogą odzyskać w pewnym stopniu utracone mięśnie, jak i gęstość kości.

Systematyczna gimnastyka i utrzymanie prawidłowej wagi pozwoli cieszyć sie nam w późniejszym wieku lepsza sprawnością. Również ćwiczenia na równowagę będą wskazane gdyż to pomoże nam w uniknięciu groźnych upadków.

 
  Dyscypliny sportowe

Kulturystyka

Strongman

Kick-boxing

UFC

Futbol amerykański

Piłka nożna

Pływanie

Skoki narciarskie
  Pozostałe serwisy

Gastronomia

Suplementacja

Sklepy sportowe

Medycyna sportowa

Plotki sportowe

Turystyka
  Polecane

Urlop, wczasy, wakacje

Odżywki i suplementy

Atlasy treningowe

Fitness kluby i siłownie
Odchudzanie
Odchudzanie polega na zmniejszaniu wagi i masy ciała do stopnia, który nas zadowala. Proces odchudzania trwa zazwyczaj kilka miesięcy, po nim następuje proces utrzymania wagi ciała i zachowania pięknej sylwetki. Tylko wytrwałe kobiety mogą cieszyć się wspaniałą figurą i tylko wytrwali mężczyźni mogą ukazać piękny zarys muskulatury. Zacznij odchudzanie wraz z nami!
Fitness TV
Fitnesski
Seksowne ciałka
Moda na zdrowie
(c) 2009 magicsport.pl - kopiowanie dozwolone jedynie po uzyskaniu zgody zarz�du magicsport.pl - prawa autorskie
Strony Internetowe
Cenimy Twoją Prywatność