Reklama Współpraca Forum Sitemap
Szukaj: Dodaj wyszukiwarkę do FireFoxa!
Dodaj do ulubionych ustaw jako startową  
Polecamy: Sprzęt do siłowni Wyposażenie siłowni Odżywki i suplementy  
Odchudzanie - Owsianka
strona główna FORUM słownik Praca Sprzęt do siłowni
Odchudzanie Fitness - rodzaje ćwiczeń

Diety odchudzające
Odchudzanie to długotrwały proces polegający na zmniejszaniu wagi i masy ciała do stopnia, który nas zadowala. Długość tego procesu zależy od różnych czynników, np. od stopnia zaawansowania nadwagi bądź otyłości, od czynnika wpływającego na pojawienie się nadwagi/otyłości i od zgubnych przyzwyczajeń - stylu życia i upodobań dietetycznych. Walka z nadwagą i otyłością jest często żmudna i monotonna. Odchudzanie to ubytek tkanki tłuszczowej organizmu w skutek dostarczenia mu mniejszej ilości kalorii (w postaci pożywienia) niż wynosi jego dzienne zapotrzebowanie. Jest kilka sposobów dzięki którym powiększa się deficyt kaloryczny. Podstawowym jest stosowanie diety niskokalorycznej.

Dieta wysmuklająca
Dieta szwedzka
Dieta kopenhadzka
Dieta Montignaca
Dieta błyskawiczna
Dieta francuska
Dieta biurowa - 1200 kcal
Dieta jagodowa
Dieta siedmiodniowa
 
Owsianka  
Coraz więcej słyszy się o dobroczynnym wpływie owsu. Jeżeli nie przepadasz za płatkami owsianymi to może skusisz się na owsiankę? Nie musisz jeść jej codziennie, ale jeżeli włączysz ją do diety poprawisz swoje zdrowie i schudniesz.

Przez małe dzieci uwielbiana, a w późniejszym wieku niestety pomijana. A przecież owies jest nieoceniony w swoich zdrowotnych właściwościach. Nie ma obawy, że utyjemy z jego powodu, wręcz przeciwnie powinna być spożywana przez osoby otyłe (jeżeli masz nadwagę pamiętaj by nie stosować do nie tłustego mleka i cukru).

Owies jest bogatym źródłem błonnika, który to ma zbawienny wpływ na jelita. Ponadto obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi, również przeciwdziała wzrostowi poziomu glukozy we krwi. Ma właściwości przeciwutleniające - zwalcza wolne rodniki.

Jest bogaty w witaminy E, B1, B6 i minerały: magnez i selen.

Mimo iż skład owsianki zawiera około 7% to trzeba wiedzieć, ze większość tłuszczu to nienasycone kwasy tłuszczowe (te najlepsze).

Owsianka powinna być spożywana przez osoby z problemami żołądkowymi, chorobami przewodu pokarmowego, u osób z miażdżycą i cukrzycą oraz u osób otyłych i z nadwagą.

Jeżeli chodzi o owsiankę trzeba pamiętać, że surowe płatki nie są wskazane. Są ciężkostrawne, dlatego mogą powodować problemy z żołądkiem. Jeżeli masz ochotę na nią, zaparz płatki w gorącej wodzie lub mleku.
 
  Dyscypliny sportowe

Kulturystyka

Strongman

Kick-boxing

UFC

Futbol amerykański

Piłka nożna

Pływanie

Skoki narciarskie
  Pozostałe serwisy

Gastronomia

Suplementacja

Sklepy sportowe

Medycyna sportowa

Plotki sportowe

Turystyka
  Polecane

Urlop, wczasy, wakacje

Odżywki i suplementy

Atlasy treningowe

Fitness kluby i siłownie
Odchudzanie
Odchudzanie polega na zmniejszaniu wagi i masy ciała do stopnia, który nas zadowala. Proces odchudzania trwa zazwyczaj kilka miesięcy, po nim następuje proces utrzymania wagi ciała i zachowania pięknej sylwetki. Tylko wytrwałe kobiety mogą cieszyć się wspaniałą figurą i tylko wytrwali mężczyźni mogą ukazać piękny zarys muskulatury. Zacznij odchudzanie wraz z nami!
Fitness TV
Fitnesski
Seksowne ciałka
Moda na zdrowie
(c) 2009 magicsport.pl - kopiowanie dozwolone jedynie po uzyskaniu zgody zarz�du magicsport.pl - prawa autorskie
Strony Internetowe
Cenimy Twoją Prywatność